Palivové dřevo

Dřevo je obnovitelných zdrojem energie, nezatěžuje životní prostředí  a je již tradičním způsobem výtapění s několikasetletou historií. Palivové dřevo je stále popuplárnější a využívá se i jako doplňkový zdroj tepla při současném vytápění elektřinou či plynem. Vytváří nenapodobitelnou domácí atmosféru a díky své vysoké vyhřevnosti vytváří přijemné sálavé teplo.

Výhody našeho palivového dřeva:

  • Nenakupujeme dřevo ze zahraničí ale zpracováváme dřevo z českých pěstěných lesů s certifikátem kvality a díku tomu dodáváme zákazníkům více jak 21 let kvalitní dřevo.
  • Jsme nejdéle působící společností v zpracovaní palivového dřeva v kraji.
  • Pro výrobu palivového a krbového dřeva využíváme moderní technologie pro rychlé a kvalitní zpracování.
  • Zákazníkům poskytujeme možnost uskladnění dřeva v dřevěných paletách na asfaltovém povrchu s dostatečným přístupem vzduchu pro jeho efektivnější vysychání.
  • Palivové dřevo skládané v paletách chystáme s předstihem a každý zákazník má možnost si nakoupit již předsušené dřevo za cenu čerstvého.
  • Jako jedna z mála společností rozdělujeme tvrdé dřevo na buk - habr a dub - jasan. Buk - habr má nejtenčí profil kůry ( větší obsah dřeva než u dubu - jasanu ), nižší popelnatost ( čím větší je profil kůry, tím více je z dřeva popelu ), kůra u buku - habru lépe drží na dřevu a proto je vhodná jako dekorace interiéru a při manipulaci vám nezanechá tolik nepořádku a v neposlední řadě dělíme tyto dvě zmíněné kategorie do dvou cenových skupin u skládaného dřeva.
  • Palivové dřevo skládané v paletách vyrábíme standartně v rozměrech: 1 m x 1 m x 1,5 m, ale na přání zákazníka rádi vyrobíme i nestandart.

Vztah mezi skládaným dřevem v paletách a volně loženým (sypaným) dřevem :

1 sypaný prostorový metr (*SPRM) se rovná = 0,6 prostorovému skládanemu metru (*PRSM)
1 prostorový skládaný metr (*PRSM) se rovná = 1,6 sypanému protorovému metru (*SPRM)

*SPRM - sypaný prostorový metr
*PRSM - prostorový skládaný metr

Výhřevnosti jednotlivých dřevin:

DRUH PALIVA OBSAH VODY VÝHŘEVNOST
Borovice 20 % 18,4 MJ/kg
Vrba 20 % 16,9 MJ/kg
Olše 20 % 16,7 MJ/kg
Habr 20 % 16,7 MJ/kg
Akát 20 % 16,3 MJ/kg
Dub 20 % 15,9 MJ/kg
Jedle 20 % 15,9 MJ/kg
Jasan 20 % 15,7 MJ/kg
Buk 20 % 15,5 MJ/kg
Smrk 20 % 15,3 MJ/kg
Bříza 20 % 15,0 MJ/kg
Modřín 20 % 15,0 MJ/kg
Topol 20 % 12,9 MJ/kg

0 0 Kč
Váš nákupní košík je prázdný.